Cafeterya Ginkgo Biloba’dan Efsus.org’a geçiş

Bir diğer deyişle

Sonlandığım noktadan yeni bir başlangıçtayım

Blogcu’da Cafeterya Ginkgo Biloba ile başlayan blogculuk macerama bundan böyle Efsus.org ile devam edeceğim. Tüm bilgisayar ve teknoloji handikabıma rağmen, Blogcu’da, devede kulak misali tecrübe edinince uzun zamandan beri yapmak istediğimi en sonunda yaptım. Tasamın biri daha azaldı. Emekleyerek de olsa yeni platformda ilerlemeye devam ediyorum, dualarınızla inşallah.
 

Gerek blogumun isminin okunuşunun güçlüğü, gerekse yazmadaki zorluğu hele de birisine bahsederken beni pek çok defa çileden çıkartmıştı. Bir de bunlara akılda tutmanın neredeyse imkansızlığı eklenince kendi içime de aslında bir parça sinmeyişi bir tarafa (her ne kadar bir yönüyle de keyif alsam bile) gelen şikayetler üzerine yeni bir isim arayışı  zorunluluk haline dönüştü.

 

İsim beni pek bir düşündürdü. Elime Latince lügate varıncaya kadar almadığım kitap, sözlük kalmadı evde. Hem Türkçe hem de Hollandaca konuşanlar için kolay telaffuz edilebilecek bir isim olması çok önemliydi. Fakat aynı zamanda içime de sinmeliydi. Yuvarlak toplanmadıysak da kardeşlerimin sıkça görüşlerine başvurdum. Ne var ki her bir kelime için haklı olarak ayrı eleştirildim. Sonra benim sunduğum kelimelerden zaten web siteleri varmış, hatta bazıları satılıkmış. Aman Allah’ım, dünyada kelime kalmadı, şimdi ben n’apıcam diye kara kara düşünürken, saçımı başımı yolmadıysam bile adeta kulaklarımdan dumanlar çıkıyordu. Uykusuz geçirdiğim geceleri günler kovaladı. Cafeteryam keyif olmaktan çıkıp kabusa dönüştü. [Tamam kabul bu son iki cümle Yeşil Çam klasiklerine benzedi]. Sonra nasıl oldu günlerden bir gün efsus! dedim. Evet, evet Efsus! Efsus konusunda hepimiz hemfikirdik. Oradan efsus.org’a geçmek çok zor olmadı tabii. Haydi bismillah!

Ziyaretlerinizi beklerim.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !